شرکت سلیمان تجهیز وارد کننده و عرضه کننده مرجع انواع اسپکتروفتومتر

شرکت سلیمان تجهیز وارد کننده اصلی و  تنها نماینده رسمی واردات اسپکتروفتومتر‌های یونیکو ( UNICO) آمریکا می‌باشد که توسط اداره کل تجهیزات پزشکی کشور مورد تائید قرار گرفته است. این شرکت علاوه بر خرید و فروش دستگاه اسپکتروفتومتر های کمپانی UNICO ، عاملیت فروش اسپکتروفتومتر های کمپانی‌های معتبری نظیر Thermo ،JENWAY ، Hach و PG را بر عهده دارد. فروش مدل‌های مختلف اسپکتروفتومترهای تک‌پرتویی، فروش اسپکتروفتومترهای دو پرتویی، فروش کوت ( سل ) شیشه‌ای و سل کوارتز اسپکتروفتومتر در ابعاد و حجم‌های مختلف، خرید و فروش سل هولدر، خرید و فروش لامپ تنگستن و فروش لامپ UV اسپکتروفتومتر بخشی از فعالیت این شرکت را تشکیل می‌دهد.

انواع اسپکتروفتومترها با یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش ارائه می‌گردد. تعمیر و سرویس اسپکتروفتومتر ، آموزش اسپکتروفتومتر و راه‌اندازی اسپکتروفتومتر توسط کارشناسان مجرب این شرکت در اقصی نقاط کشور انجام می‌پذیرد.

metash اسپکتروفتومتر
Hinotek اسپکتروفتومتر
UNICO اسپکتروفتومتر
اسپکتروفتومتر

اسپکتروفتومتر یا اسپکتروفتومتری چیست ؟  :

تجهیزاتی هستند که جذب یا عبور طول موج‌های مشخصی از انرژی تابشی ( نور ) از یک آنالیت را در یک محلول تعیین می‌کنند. به دلیل تفاوت در تعداد و آرایش گروه‌ها، پیوندهای دوگانه اتم‌های کربن در هر مولکول، نور را در طول موج‌های خاص با الگوی طیف مشخص، جذب می‌کنند. در آزمایشگاه‌ها، بخش گسترده‌ای از اندازه‌گیری‌ها براساس واکنش‌های جذب‌سنجی صورت می‌پذیرد. ادامه مطلب ….

روش نصب و آماده سازی دستگاه اسپکتروفتومتر

دستگاه را در محل مناسبی به دور از نور خورشید قرار دهید .برای داشتن بهترین عملکرد از دستگاه خود ادامه مطلب …

روش کار و عملکرد دستگاه اسپکتروفتومتر 

اسپکتروفتومتر را با زدن دکمه(IO) روشن کنید صفحه نمایشگر پی در پی تصاویر 5و4 را نشان می دهد. دکمه EXIT را بزنید تا از مرحله 15 دقیقه گرم شدن خارج شوید.بعد از 15 دقیقه گرم شدن منوی اصلی تصویر 7 را نشان می دهد. ادامه مطلب …

ساختمان اسپکتروفتومتر

شامل  پنج قسمت است :لامپ هالوژن و دوتریوم به عنوان منبع نور 2.منوکروماتور طول موج انتخابی را تعییم میکند و حذف موج های نا خواسته 3. محل نمونه برای قرار دادن محلول نمونه4.آشکار ساز :برای دریافت نور عبوری و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی 5.نمایشگر دیجیتال برای نشان دادن نور عبوری و میزان جذب نوری-نمودار ذیل رابطه این قسمت ها را نشان میدهد.    ادامه مطلب….

کاربرد دستگاه اسپکتروفتومتر

دستگاهی با اهداف عمومی که جهت رفع نیازهای روزمره آزمایشگاه طراحی شده است. و برای کاربرد های مختلف ایده آل هستند: شیمی بالینی، بیوشیمی، پتروشیمی، حفاظت از محیط زیست، آزمایشگاههای مواد غذایی و نوشیدنی، آزمایشگاههای آب و فاضلاب و دیگر زمینه های کنترل کیفی و تحقیقاتی….  ادامه مطلب….

برای اطلاع از نحوه خرید اسپکتروفتومتر و همچنین دریافت قیمت اسپکتروفتومتر